SunOne – lampa nowej generacji

Jakiś czas temu pisałam o tym, jaką lampę wybrać. Opisywałam zarówno lampy UV oraz Led. Mam teraz dla was prostą odpowiedź – SunOne. To jest lampa, której chcecie i potrzebujecie.

Na Aliexpressie 11 listopada jest święto wyprzedaży. Można naprawdę kupić dużo za małe pieniądze. Gdy nadchodził ten dzień zaczęłam poszukiwać lampy idealnej. I okazuje się, że taką znalazłam – SunOne. Malutka, silna, wszechstronna – czego więcej wymagać?

SunOne – inna niż wszystkie?

Na rynku paznokciowym pojawiło się już mnóstwo lamp. Zaczęło się od lamp UV, potem przyszedł czas na Led a teraz lampy nowej generacji Dual LED/UV. Jedną z takich lamp jest właśnie wspomniana przeze mnie SunOne. Czym się różni od poprzednich generacji? A mianowicie tym, że utwardza zarówno żele jak i hybrydy (tak jak lampa UV) ale w astronomicznie krótkim czasie! Lakiery hybrydowe już po 5 sekundach są utwardzone a żele w 30 sekund. Dla przypomnienia w lampach UV czas utwardzania to minimum 2 minuty. Jaka to oszczędność czasu prawda?

SunOne – budowa i funkcje

SunOne

SunOne

SunOne ma moc 48W ale możemy ją zmienić. Wystarczy przycisk ON/OFF przytrzymać przez 2-3 sekundy do czasu zapalenia się diody nad tym przyciskiem. Oznaczać to będzie, że lampa korzysta teraz z mocy o 2 razy mniejszej, czyli 24W. Widać to doskonale – diody świecą słabiej. Lampa wyposażona jest w 30 diod, które świecą białym światłem o długości fal 365nm oraz 405nm. Właśnie te dwa rodzaje fal są w stanie utwardzać zarówno lakiery hybrydowe jak i żele.

Dno lampy jest dwustronnie lustrzane i zdejmowalne. Pamiętajcie, aby przed użyciem ściągnąć niebieską folię zabezpieczającą dno. Lampa zasilana jest przez odpinany kabel.

Przyciski umieszczone są na górze lampy. Są to wspomniany już przycisk ON/Off, który może nam zmienić moc lampy, oraz 3 przyciski czasomierza: 5 sek., 30 sek. oraz 60 sekund. dodatkowo lampa wyposażona jest również w czujnik ruchu. Po włożeniu ręki do lampy, będzie ona działać nieprzerwanie przez 120 sekund.  Lampa jest bardzo lekka, waży jedynie około 450g.

SunOne

Jak już wspomniałam, swoją lampę zakupiłam na Aliexpressie. Szła do mnie około 3 tygodnie paczką rejestrowaną, więc nie martwiłam się o jej ewentualne zaginięcie. A cena? W Polsce, w sklepach internetowych lub na allegro ceny oscylują między 160 a 400 zł. Dlaczego takie różnice? Na allegro zakupicie lampę pochodzącą właśnie z Aliexpress. To znaczy, że lampa trafi do was tak naprawdę również po około miesiącu. Sprzedający zamawiają je z Chin a gdy je dostaną, przekierowują przesyłkę do was. Kupując tę samą lampę za 400 zł, możecie ją mieć już po 2 dniach, ponieważ sklepy mają je w swoich magazynach. Coś za coś: albo poczekasz i będziesz mieć taniej albo przepłacisz ale lampę będziesz miała u siebie już następnego dnia. Za moją SunOne zapłaciłam w przeliczeniu 89 zl. To prawie jak za darmo.

Jeśli zastanawiacie się nad zmianą lampy ta jest właśnie tą, której potrzebujesz.

 

Dla chętnych link do lampy tutaj.