Cat Eye – tajemnicze, kocie źrenice na paznokciach

Cat Eye to lakiery hybrydowe i żele, które posiadają metaliczne, mikro drobinki. Aby osiągnąć efekt kociego oka będziecie potrzebować również magnesu, który wam te drobinki przyciągnie w wybrane przez was miejsce.

W mojej małej kolekcji lakierów hybrydowych posiadam również lakiery magnetyczne, tzw. cat eye. Są to lakiery, które po utwardzeniu w lampie dają nam efekt kociego oka, to znaczy, że przez środek paznokcia przebiegać będzie metaliczna smuga.

Do tej pory w moim kuferku zagościły 3 lakiery metaliczne firmy Color Tale. Kolory jakie wybrałam to niebieski, fioletowy oraz rudy. Niestety piękny efekt metalicznej poświaty wychodzi jedynie na lakierze rudym, który ma nr C27. Pozostałe 2 lakiery również tworzą kocie oko, jednak efekt nie jest już tak wyraźny. Ostatnio postanowiłam sprawdzić jak będą sprawdzać się na czarnym podładzie i różnica jest ogromna. Więc jeśli wasze lakiery magnetyczne sprawdzają się niezbyt dobrze to spróbujcie tego sposobu.

Cat Eye na czarnym podkładzie

Jak stosować lakiery Cat Eye

Wraz z zakupem lakierów metalicznych musimy się zaopatrzyć w magnes. Może to być specjalny magnes firm paznokciowych, ale sprawdzi się też jakikolwiek, który macie w domu, jak chociażby taki z lodówki. Ja stosuję oba. Jeden daje mi efekt smugi a drugi gwiazdki.

Przygotuj paznokcie jak zawsze, nałóż bazę hybrydową a następnie lakier Cat Eye. Przed utwardzeniem przyłóż magnes do płytki paznokcia na odległość około 0,5 cm i przytrzymaj go w tej pozycji przez kilka sekund (im dłużej tym efekt bardziej wyraźny). Następnie włóż rękę do lampy. Powtórz te kroki aż do pełnego zakrycia płytki.

Niektóre firmy oferują lakiery wymagające podkładu w postaci np. czarnej hybrydy. Moje Color Tale takie nie są. Jedna, dwie warstwy lakieru dają mi pełne krycie.

Lakiery tego typu mogą być używane również bez magnesu. Poniżej przedstawiam wam efekt jaki powstał z i bez jego użycia.

Cat Eye bez użycia magnesu

Lakiery utwardzone bez użyciu magnesu wyglądają też bardzo ciekawie. Możecie je używać na dwa sposoby, w zależności od humoru. Możecie je też wykorzystywać do zdobień, nie tylko do pokrycia całej płytki paznokcia. Ogranicza was tylko wasza fantazja.