Jak otrzymać piękny efekt lustra na paznokciach?

W świecie paznokciowym przyszła moda na proszki, pyłki, pigmenty itp. Jedną z propozycji tego typu jest efekt lustra- srebrna tafla, w której można się przejrzeć niczym w lustrze. Jak wykonać taki efekt i co potrzebujemy aby go uzyskać?

Pionierską firmą w Polsce, która wprowadziła efekt lusta to Indigo ze swoim produktem Metal Manix Multi Chrom. Następnie inne firmy paznokciowe poszły za jej przykładem. Oryginalne produkty tego typu kupicie za około 30 zł. Za tę cenę dostajecie malutki słoiczek, najczęściej 2-5-gramowy, wystarczający na kilkadziesiąt stylizacji oraz pacynkę (taką jak do nakładania cieni) do aplikacji pyłku.

Moja miłość do zakupów na Aliexpressie, zmusiła mnie do zakupu produktu tego typu, właśnie tam. Po długich poszukiwaniach wybór padł na tę aukcję. Poczytałam recenzje, obejrzałam zdjęcia wrzucone przez zakupowiczów i po miesiącu pyłek był u mnie.

Opakowanie, zawartość

Tak jak w przypadku polskich firm, dociera do nas pyłek w plastikowym, malutkim słoiczku oraz pacynka do aplikacji. Słoiczek mieści 3 g produktu, jednak do nas trafia 1 g produktu, więc pojemnik nie jest wypełniony po brzegi, sprzedawca zwraca na to uwagę na aukcji. Pacynka, jak to pacynka, nic szczególnego.

Jak aplikować efekt lustra?

Aby wykonać manicure z efektem lustra trzeba zaopatrzyć się w specjalny Top Coat bez warstwy dyspersyjnej, tzw. No Wipe (bez przecierania), wiele firm ma je w swojej ofercie. Najlepszy efekt uzyskacie, gdy podstawą waszej stylizacji pyłkiem, będzie czarna hybryda. Nie znaczy to, że nie można wykonać tego na innych kolorach, przy każdym innym osiągniecie również ciekawe efekty.

Cała stylizacja wykonywana jest standardowo. Malujemy paznokcie bazą hybrydową, a następnie czarną hybrydą. Gdy na paznokciu mamy już dwie warstwy koloru, pokrywamy całość topem No Wipe. Po wyjęciu ręki z lampy aplikujemy pyłek za pomocą pacynki. Pyłek jest bardzo wydajny, niewielką ilość produktu wcieramy w powierzchnię paznokcia. Pamiętajcie o dokładnym wtarciu pyłku w wolny brzeg paznokcia jak i przy skórkach. Gdy efekt was zadowala cała stylizację ponownie zabezpieczamy topem No Wipe.

Dlaczego top No Wipe?

Aby udowodnić wam dlaczego konieczny jest top bez warstwy dyspersyjnej przygotowałam wzornik.

Na poniższym zdjęciu wzornik pokryty jest białą oraz czarną hybrydą. Następnie oba kolory pokryłam topem z warstwą dyspersyjną ale pozbyłam się jej cleanerem. Jak widzicie, pyłek w niektórych miejscach nie wtarł się w ogóle.

Przetarty cleanerem top z warstwą dyspersyjną

Następnie pyłek wtarłam w warstwę dyspersyjną koloru czarnego oraz białego. Efekt widzicie na zdjęciu poniżej. Lepka warstwa lakierów spowodowała, że pyłek na paznokciach wygląda bardziej jak brokat a nie efekt lustra.

Efekt lustra na warstwie dyspersyjnej

Odpowiednio wykonana stylizacja z tego rodzaju pyłkiem wymaga topu No Wipe. Są one dedykowane pyłkom o nazwie efekt lustra oraz kameleonom, o których napiszę przy następnej okazji. Poniżej pokazuje efekt lustra wykonany na topie No Wipe, na białej oraz czarnej hybrydzie. W odbiciu możecie dojrzeć nawet mój telefon, którym robiłam zdjęcie.

Efekt lustra na topie No Wipe

Mój pyłek kosztował mnie 3,50 zł. Cena w porównaniu do tych renomowanych firm jest zaskakująco niska a efekt jest zbliżony. Czy warto przepłacać? Odpowiedzcie sobie sami na to pytanie.