Geometryczne ombre, czyli sposób na nudę

Geometryczne ombre to zdobienie, które nie wymaga od nas posiadania wielu lakierów. Wystarczą dwa, biały oraz inny – najlepiej mocno intensywny odcień, np. czerwień, zieleń, granat – w zależności od tego jak chcecie, żeby wyglądał wasz manicure. 

Ombre geometryczne wydaje się nie być trudnym zdobieniem, a znając kilka trików na pewno sobie z nim poradzicie.

Geometryczne ombre – od czego zacząć?

Wykonanie manicure geometrycznego zaczynamy, jak zawsze, od przygotowania płytki paznokcia. Tzn. matujemy powierzchnię paznokcia i usuwamy nadmiar skórek wokół wału paznokciowego, odpylamy i odtłuszczamy. Nakładamy bazę oraz kolor biały na całą płytkę paznokcia. W tym momencie płytkę przemywamy cleanerem, na matowej łatwiej nam będzie malować poszczególne elementy.

Przygotujcie sobie kawałek folii aluminiowej lub jakąkolwiek inną podkładkę, która nie wchłonie lakieru. Ja do tego celu używam spodu blaszki do stempli, jest łatwa do czyszczenia. Na taką podkładkę wylejcie kilka kropel białego lakieru hybrydowego oraz innego koloru, wybranego przez was. Potrzebna będzie też wam sonda lub cienki pędzelek do zdobień. Jeśli nie macie żadnej z tych rzeczy – zwykła wykałaczka też się sprawdzi. Teraz czas na mieszanie kolorów. Dodajcie jedną kroplę wybranego, intensywnego koloru do waszego białego lakieru. Dzięki temu powstanie nowy, jaśniutki odcień. Takim nowo powstałym kolorem pomalujcie pierwsze romby i utwardźcie w lampie. Do waszego nowo powstałego koloru dodajcie kolejne krople koloru podstawowego. Powstanie kolejny, nowy odcień – ciemniejszy od poprzedniego. Po raz kolejny nanosimy go na paznokieć, pokrywając kolejną linię rombów. Czynności te powtarzamy aż do zakrycia całej płytki.

Co zrobić aby romby były równe?

Na początku mojej przygody z geometrycznym ombre, trudno mi było malować równe romby. Zaczynały się w innych miejscach, kończyły też w innych. Całość nie wyglądała zbyt dobrze. Postanowiłam pomóc sobie rysując linie pomocnicze ołówkiem. Kilka kropek w równych odstępach, połączenie ich liniami i mam gotowy wzór, który wystarczy pokryć lakierem. W tym zdobieniu chodzi o to, aby czubek rombu danego rzędu był bokiem rombu rzędu poprzedniego.

Gdy skończycie wasz wzór pozostanie tylko pokrycie całości topem. Taki manicure jest łatwy do wykonania i na pewno sobie z nim poradzicie. Najlepiej wygląda na jednym paznokciu, gdy reszta pokryta jest kolorem bazowym, ale takie zdobienie możecie wykonać również na wszystkich paznokciach. Kolorystyka jest dowolna, konfiguracja kolorów również. Można je wykonać w poziomie, w pionie, nie muszą to być nawet romby. Życzę przyjemnej zabawy.