Hybryda- ile kosztuje zrobienie jej w domu?

Jeśli denerwuje Cię malowanie paznokci zwykłym lakierem, odpryskiwanie po kilku godzinach, nierówna powierzchnia paznokcia, kilkugodzinne schnięcie, to paznokcie hybrydowe są dla Ciebie. Nie musisz w tym celu wybierać się już do kosmetyczki, sama możesz wykonać taki manicure w zaciszu swego domu.

Mogłoby się wydawać, że skompletowanie materiałów do zrobienia swojej pierwszej hybrydy, będzie kosztowne. Nic bardziej błędnego. Jeśli paznokcie będziesz robić tylko sobie, bądź okazjonalnie mamie, cioci, siostrze czy teściowej twoje zakupy mogą zamknąć się w przedziale 150-200 zł na starcie. Nie jest to wysoki koszt, jeśli wziąć pod uwagę koszt wizyty u stylistki paznokci, który w średnim mieście oscyluje w granicach 50-70 zł (w zależności od tego co chcemy mieć na paznokciach).

Hybryda – od czego zacząć zakupy

Podstawowa rzecz jaka musi znaleźć się w twoim zakupowym koszyku to lampa do utwardzania powierzchni lakieru. Bardzo popularne są tzw. „mostki”, które są lampami ledowymi (o wyborze lampy piszę tutaj). Bez problemu utwardzają każdą warstwę hybrydy w 30 sekund, jednak pod lampy tego rodzaju proponuję wkładać paznokcie pojedynczo. Zmniejszysz dzięki temu ryzyko słabo utwardzonych boków, a tym samym ewentualnych uczuleń. Lampę taką zakupisz już za 25-30 zł. 

Kolejna rzecz, która jest niezbędna to baza oraz top hybrydowy. Ja uwielbiam zakupy na Aliexpressie, więc moja baza i top kosztują mnie 15 zł łącznie. Produkty te działają, hybryda utrzymuje mi się na paznokciach tyle ile powinna, więc nie czuję potrzeby zakupu czegoś droższego. Jeśli zależy ci na czasie (zakupy z Aliexpressu mogą przyjść nawet po 2 miesiącach), możesz zakupić produkty znanych w Polsce firm, nawet stacjonarnie w drogerii. Koszt takiej bazy i topu z tańszych firm to jakies 15 zł za jeden produkt, droższe firmy sprzedają je za 30-50 zł. Więc koszt obu tych produktów może wzrosnąć do 60-100 zł.

hybryda-szponiasta

Kolejną najciekawszą rzeczą jest wybór kolorów lakierów. Na początek wystarczą Ci 3 kolory. Koszt trzech lakierów na chińskim allegro to 15 zł. W sklepach stacjonarnych bądź internetowych, kolory lakierów mają duży rozrzut cenowy. Jedna z moich ulubionych firm – Silcare ma w swojej ofercie bardzo dobre hybrydy w cenie 12 zł za butelkę. Jednak są również firmy, które oferują lakiery w cenach 30-50 zł za buteleczkę, np. rozsławiony Semilac czy Indigo. Od Ciebie zależy jaki produkt wybierzesz, pamiętaj jednak, że najważniejsza jest baza, bo to ona decyduje o przyczepności całego manicure do płytki paznokcia oraz top, który przedłuża wytrzymałość lakieru oraz decyduje o błysku 🙂

Nie bój się testować, szukać odpowiedniego produktu dla siebie. Może się okazać, że lakiery za 50 zł nie są dla Ciebie, mogą być zbyt gęste lub zbyt lejące, natomiast te za 12 zł będą strzałem w dziesiątkę.

Kolejnym, koniecznym zakupem są płyny takie jak cleaner oraz aceton. Cleaner służy do przemywania warstwy dyspersyjnej lakieru (lepka warstwa lakieru po utwardzeniu) natomiast aceton stosujemy do usuwania hybrydy. Oba produkty zakupisz w cenie nie wyższej niż 20 zł za oba.

Kolejne drobne zakupy to bloczek polerski, kopytko do odsuwania skórek, pilniki oraz waciki bezpyłowe. Koszt wszystkich tych rzeczy wyniesie około 20-30 zł, w zależności od ilości.

Hybryda – dodatkowe zakupy

Co może zwiększyć koszt Twojego nowego hobby?

Po pewnym czasie znudzą Ci się kolory lakierów, które masz. Konieczne będzie powiększanie swojej kolekcji. A każdy kolejny lakier to kolejne złotówki. Jednolite paznokcie to już nie to? Cyrkonie, naklejki wodne, folie transferowe to również dodatkowy koszt, niewielki ale zawsze.

Podsumowanie

Wiele firm produkujących lakiery hybrydowe w swojej ofercie ma tzw. pakiety startowe, możesz z nich skorzystać ale możesz też sama stworzyć zestaw idealny dla Ciebie. Gotowe zestawy startowe znajdziesz za 150 zł-200 zł. Jeśli sama skompletujesz zestaw np z produktami z Aliexpressu koszt takiego zestawu wyniesie około 80 zł. Co wybierzesz dla siebie?