Nowy zakup Aliexpressowy – hybryda Venalisa

Co jakiś czas decyduję się na zakup lakierów hybrydowych firm, których jeszcze nie mam. Na Aliexpressie jest tysiące różnych możliwości. Tym razem postanowiłam przetestować lakiery Venalisa.

Od dawna używam do mojego manicure bazę oraz top Venalisa. Postanowiłam tym razem, przy zakupie kolejnej partii tych produktów, zakupić jeden lakier tej firmy na próbę. Wybór padł na kolor nr 953. Na stronie aukcji wygląda on jak połączenie fioletu z różem z drobinkami. W rzeczywistości jak dla mnie jest bardziej bordowy, opalizujący na fioletowo.

Zakupy przyszły do mnie w kopercie, jak zawsze z chińskiego Allegro. Same lakiery umieszczone były w piankowych przegródkach – większość firm korzysta z tego sposobu. Dzięki temu mamy pewność, że nasze lakiery dotrą do nas bez uszczerbku, w całości i co najważniejsze nie wyleją się w trakcie podróży do nas.

Po raz kolejny korzystałam z oferty sprawdzonego sprzedawcy. Wysyła on nasze zakupy w sposób rejestrowany, tzn. że przez cały czas od złożenia zamówienia możesz śledzić trasę swojej paczki. Tym razem przesyłka była u mnie po dwóch tygodniach od złożenia zamówienia.

Opakowanie

Butelka tych lakierów hybrydowych przypomina słynne CND Shellac o pojemności 7,5ml. Jest szklana, pokryta powłoką w kolorze takim jak wybrany przez nas lakier, pełna po brzegi. Pędzelek jest bardzo przyjemny w użytku, odpowiednio sztywny, szeroki i spłaszczony.

Krycie, poziomowanie

Od razu po otwarciu paczki postanowiłam wypróbować lakier Venalisa na wzorniku. Krycie koloru, jaki do mnie dotarł, oceniam na bardzo dobre. Na wzornikach standardowo stosuję dwie warstwy, tak też stało się i w tym przypadku. Wzornik został pokryty w całości, bez smug. Jeśli chodzi o poziomowanie produktu to i w tym przypadku jestem bardzo zadowolona, podczas malowania nie powstały żadne góry ani doliny tylko ładna gładka tafla.

Wytrzymałość, ściąganie

Wytrzymałość danego manicure zależy przede wszystkim od użytej bazy oraz topu. Manicure z moim lakierem Venalisa, na bazie i topie tej samej firmy wytrzymał bez uszczerbku przez 2 tygodnie. Wytrzymałby pewnie i dłużej ale ściągnęłam wszystko z powodu dużego odrostu.

Ogólnie jestem zwolenniczką ściągania lakierów hybrydowych frezarką. Uważam, że aceton zbyt niszczy płytkę paznokcia i okolice wału paznokciowego. Ale na potrzeby tej recenzji zastosowałam zmywacz do lakierów hybrydowych z biedronki, czyli po prostu aceton. Lakier po zmatowieniu topu zszedł bez problemu po 10 minutach odmaczania.

Cena

Lakier firmy Venalisa kosztował mnie 1,99$. Co po przeliczeniu dało mi cenę rzędu 7,97 zł.  Za 8zł dostajemy w nasze ręce lakier, który całkowicie spełnia swoje zadanie. Dostajemy dokładnie to, co w lakierach dostępnych w Polsce za około 30 zł, wydając 1/4 tej ceny.

Jeśli zainteresował Cię ten lakier to kupisz go tutaj.