Kolorowe pigmenty, czyli jak odmienić swój manicure

Kolorowe pigmenty to nic innego jak substancja barwiąca. Te moje są w postaci proszku tak drobnego jak mąka. Można używać ich na różne sposoby, na warstwę dyspersyjną jak i dodawać do lakierów.

Pigmenty, o których mowa, zakupione zostały przeze mnie na Aliexpressie za około 12 zł za zestaw 6 sztuk. Kolory jakie mamy do dyspozycji to żółty, pomarańczowy, różowy, zielony, fioletowy oraz niebieski. Wszystkie pigmenty mają bardzo intensywne, neonowe barwy.

Pigmenty te docierają do nas w plastikowych pojemniczkach, w każdym z nich mieszczą się 3 gramy produktu. Wydaje się, że to bardzo mało, prawda? Słoiczki rzeczywiście są maleńkie, ale za to wypełnione po brzegi. Pomimo tak małej ilości produktu wystarczą wam na bardzo długo, są mega wydajne.

Jak stosować pigmenty?

Jednym ze sposobów wykorzystania pigmentów jest położenie ich na warstwę dyspersyjną białej hybrydy. Po pokryciu paznokcia warstwą białego koloru, wetrzyj proszek w lepką powierzchnię. Do tego celu najlepiej sprawdza mi się miękki pędzelek od cieni do powiek, ale możesz zrobić to nawet palcem. Drugim sposobem wykorzystania barwnika na całą płytkę paznokcia, jest dodanie go wprost do hybrydy. Na niewchłanialną, zmywalną powierzchnię nanieś odpowiednią ilość białego lakieru i wymieszaj go z wybranym przez Ciebie pigmentem. Im więcej go dodasz, tym bardziej intensywny wyjdzie kolor nowej hybrydy. Barwniki te możesz mieszać między sobą według uznania, osiągając zupełnie nowe barwy.

Pigmentami tymi możesz stworzyć idealny gradient na paznokciu. Wystarczy nanieść różne kolory barwnika na warstwę dyspersyjną białej hybrydy i zatrzeć granice między nimi miękkim pędzelkiem. Daje to nam piękne ombre a przejście między kolorami jest bardzo płynne.

Aby otrzymać zdobienia widoczne poniżej, należy dyspersję białej hybrydy pokryć pigmentem w wybrany przez nas sposób. Następnie wykonać zdobienie topem i go utwardzić. Po utwardzeniu topu i przemyciu paznokcia cleanerem pigment pozostanie jedynie w miejscach pokrytych topem. Podobnie wykonuje się zdobienie z widocznymi białymi liniami. Najpierw na białą hybrydę przyklejamy ozdobne tasiemki w interesujący nas kształt. Następnie nanosimy pigment i usuwamy tasiemki. Taki oto wzór możemy pokryć topem i gotowe.

Omawiane pigmenty możesz użyć jako cienie do powiek, na włosy albo do barwienia wielu innych rzeczy. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.