Stemple na paznokciach, czyli co jeśli nie mam ręki do wzorków

Jeśli zajmujesz się stylizacją paznokci od niedawna i nadal malujesz wszystkie paznokcie na jeden kolor, a malowanie wzorków nie wychodzi Ci najlepiej, to stemple są dla Ciebie. Urozmaicą Twój manicure szybko i na wiele sposobów.

Co potrzebujesz do zrobienia stempli

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w stemplowaniu musisz się zaopatrzyć w stempel, płytki do stemplowania ze wzorkami, zdrapkę oraz lakiery do stemplowania.

Stempel to przyrząd do robienia wzorków. Najczęściej ma kształt cylindra, ale można też spotkać prostokątne, czy też kwadratowe. Mój stempel z obu stron zakończony jest gumą, która zbiera lakier z płytki. Na rynku można spotkać wiele rodzajów stempli, z różnymi zakończeniami, np. przezroczystymi.

 

Zdrapka to nic innego jak przyrząd, którym ściągamy nadmiar lakieru z płytki. Oryginalną zdrapkę możesz zastąpić zwykłą, nieużywaną kartą do bankomatu.

 

Płytki do stemplowania to kolejna rzecz, jaką potrzebujesz do zrobienia tego typu zdobień. Wśród dostępnych na rynku płytek na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ostatnia niezbędna rzecz podczas stemplowania to lakiery. Do tego typu zdobień stosuje się zwykłe lakiery, które nie wymagają utwardzania w lampie UV czy też LED. Dla swoich potrzeb możesz korzystać z lakierów dedykowanych stemplom (są dużo droższe), ale nie koniecznie. Lakiery firmy Golden Rose z serii Rich Color pięknie się sprawdzają. Możesz również sięgnąć po lakiery KADS, dostępne na Aliexpressie.

lakiery-do-stempli-szponiasta (1)

Przydadzą się też zmywacz do paznokci bez acetonu oraz płatki kosmetyczne.

Jak stemplować?

Cały zabieg musisz wykonać szybko i sprawnie – lakiery szybko wysychają. Na kartce papieru lub innej powierzchni, której nie będziesz się bała zabrudzić połóż płytkę. Na wybrany wzór nanieś odrobinę lakieru, szybko przejedź zdrapką w celu ściągnięcia nadmiaru lakieru i odbij wzór na stemplu. Sprawdź jakość odbitego wzoru, jeśli jesteś zadowolona z efektu, wzór przenieś na paznokcia ruchem „kołyskowym”, z lewa na prawo lub z góry na dół – jak będzie Ci wygodnie. To wszystko…

Jeśli stemple wykonujesz na lakierze hybrydowym, dobrze jest usunąć warstwę dyspersyjną (nie jest to wymagane) z powierzchni koloru i lekko ją zmatowić bloczkiem polerskim (ten krok również nie jest wymagany). Tak przygotowana powierzchnia gotowa jest do stemplowania. Po przeniesieniu wzorku na paznokieć nie bój się, że zabrudziłaś skórki czy palec. Po pokryciu wyschniętego wzoru topem hybrydowym i utwardzeniu go, cały palec i skórki przemyj zmywaczem bez acetonu. Po skończonej pracy porządnie wyczyść płytkę i stempel zmywaczem do paznokci bez acetonu.

stemple-szponiasta