Efekt syrenki – sposób na bajkowe paznokcie

Efekt syrenki to bardzo drobniutki brokat, występujący w dużej gamie kolorystycznej. Firma Indigo Nails Lab jako pierwsza wprowadziła, na polski rynek, do swojej oferty taki produkt. Teraz firmy prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych i bardziej kolorowych efektów. Jak wykorzystać go na paznokciach?

Efekt syrenki możemy wykorzystać na kilka sposobów.

Efekt syrenki – sposób I

Paznokcie przygotowujemy jak zwykle. Pozbywamy się skórek, matujemy płytkę, piłujemy ładny kształt wolnego brzegu i przemywamy cleanerem. Nakładamy bazę hybrydową i kilka warstw wybranego przez nas koloru lakieru. Po utwardzeniu ostatniej warstwy nakładamy pyłek. Posypujemy pazury pyłkiem i wklepujemy, bądź wcieramy go w lepką warstwę. Nadmiar pyłku, który się osadził przy wałach paznokciowych i na samym paznokciu strzepujemy miękką szczoteczką.  Pamiętajcie aby nie wcierać zbyt mocno, zbyt nachalne ruchy mogą usunąć dyspersję i syrenka nam się nie przyklei. Ten sposób nakładania pyłku wymaga warstwy dyspersyjnej, więc pyłek nie wetrze się w topy typu No Wipe. Tak stworzony efekt syrenki pokrywamy topem i cieszymy się pięknym iskrzącym rezultatem. Niestety efekt ten bardzo trudno jest pokazać na zdjęciach. Efekt jedynie dojrzycie na kolorze czarnym i pudrowym różu. Musicie mi wierzyć na słowo 🙂

Efekt syrenki – sposób II

Kolejny sposób na wykorzystanie efektu syrenki to posypanie go na mokry, nieutwardzony kolor lub Top Coat. Rezultat jaki otrzymamy nazywany jest efektem szronu. Jak zwykle przygotowujemy standardowo paznokcie. Mając nałożone i utwardzone wszystkie warstwy koloru, pokrywamy paznokcie Top Coat’em ale go w tym momencie nie utwardzamy. Na taki top nakładamy efekt syrenki. Posypujemy, nie wcieramy. Nadmiar strząsamy, strzepujemy uderzając o palec, nie stosujemy tu szczoteczki. Teraz dopiero wkładamy palec do lampy. Po utwardzeniu pozostały nadmiar usuwamy szczoteczką. W tym momencie nasza stylizacja jest skończona.

Efekt syrenki – sposób III

Jeśli nałożycie syrenkę na nieutwardzony kolor, następnie utwardzicie i tak powstały efekt przykryjecie topem to powstanie wam super efekt trójwymiarowości.

Syrenkę możecie nakładać również na małe elementy, tworząc piękne stylizacje.

Jeśli planujecie zakup tego drobniutkiego brokatu, to polecam ten z firmy Indigo. Miałam w swoich rękach wiele takich efektów z różnych firm i niestety tylko ten z firmy Indigo jest naprawdę bardzo drobniutki. Reszta syrenek innych producentów tylko z nazwy jest efektem syrenki, a tak naprawdę są to po prostu drobne brokaty. Przyjemność noszenia oryginalnego produktu nie jest droga bo kosztuje tylko 7 zł., a firma ciągle poszerza asortyment dostępnych kolorów.