Jak prawidłowo podłożyć szablon do przedłużania paznokci

Jeśli chcemy przedłużyć swoje paznokcie to możemy skorzystać z tipsów lub z szablonów. Większość stylistek rezygnuje ze stosowania tipsów na rzecz tych drugich. Ale jak podłożyć poprawnie szablon? 

Szablony zaczynają wypierać tipsy ze świata paznokciowego. Dlaczego? A dlatego, że szablon daje nam dużo więcej możliwości. Możemy go wykorzystać u osób mających skrajnie zaniedbane paznokcie – u osób obgryzających, z bardzo nierówna płytka paznokcia. Szablony nie niszczą paznokci tak jak tipsy i klej stosowany do ich przyklejania. Korzystając z szablonów nie musimy martwić się o dobieranie go do szerokości płytki, tak jak ma to miejsce w przypadku tipsów. Nawet najbardziej szeroki paznokieć, który nie ma odpowiednika w tipsie, uda nam się przedłużyć.

Samo założenie szablonu na paznokieć ma bardzo duże znaczenie dla późniejszego wyglądu paznokci.

Szablony są to papierowe przedłużenia paznokci, na które nakładamy żel bądź akryl. Po utwardzeniu materiału pozbywamy się szablonu i mamy gotowe przedłużenie. Możemy dalej kształtować krzywą C oraz tunel. Przygotowując szablon do nałożenia, odklej kółko znajdujące się po środku szablonu i naklej je w miejscu, gdzie przylegać będzie wolny brzeg paznokcia. Dzięki temu twój szablon będzie stabilniejszy i sztywniejszy. Linie ponumerowane od 1 do 5 pozwolą Ci przedłużyć paznokcie do pożądanej długości.

Zobacz także: Moje lawendowe paznokcie

Niestety, nie wystarczy podłożyć szablon i zalać go żelem. Ważne jest to,  aby był idealnie dopasowany do naszej naturalnej linii  uśmiechu. Nie wszystkie paznokcie będą pasowały do tej wyciętej fabrycznie na szablonie. Co więcej prawie żaden nie będzie. Pozostaje nam zatem docięcie szablonu w miejscu linii uśmiechu tak, aby podłożony szablon idealnie pasował. Nie może nam powstać luka po żadnej stronie paznokcia. Metodą prób i błędów, ciągłego przykładania i sprawdzania, wycinamy odpowiedni kształt. Jeśli kształt jest dobry przystępujemy do zakładania szablonu na paznokieć. Najpierw szablon taki trzeba porządnie zrolować, pomoże nam to stworzyć piękny tunel w naszym sztucznym paznokciu. W tym miejscu ważne jest, aby założony szablon tworzył linię  prostą z naturalnym paznokciem i był idealnie po środku. Dzięki temu nasz paznokieć żelowy bądź akrylowy będzie równy. Jeśli szablon będzie schodził w dół możecie się spodziewać,  że w końcowym efekcie wasz paznokieć będzie wyglądał jak szpon. Jeśli natomiast będzie skierowany w górę to i wasz nowy paznokieć będzie zadzierał nosa. Pamiętajcie też, aby równo skleić skrzydełka szablonu. Jeśli wolny brzeg paznokcia skrócicie maksymalnie to ułatwi wam to pracę. Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć jak wygląda prawidłowo podłożony szablon na paznokciu mojego królika doświadczalnego (mojego męża).

Jakie szablony wybrać?

Co do wyboru szablonów, jest ich bardzo dużo. Od was zależy jakie wybierzecie, ważne jest tylko, aby miały porządny klej,  żeby nie rozklejały się w trakcie waszej pracy. Czy będą to szablony kwadratowe czy okrągłe,  nie ma większego znaczenia. Ja swoją pracę z szablonami zaczęłam z tymi, które widzicie na zdjęciach i one dla mnie są najlepsze. Stosowałam różne, tańsze z Aliexpressu, ale tym pozostanę chyba wierna na długi czas. Możecie się w nie zaopatrzyć tutaj. Swoje kupiłam w malutkiej stacjonarnej drogerii 100 sztuk za 10 zł.