Manicure hybrydowy – najczęstsze błędy

Wykonanie manicure hybrydowego w gruncie rzeczy jest proste, chodzi po prostu o to, aby pomalować paznokcie. Jednak okazuje się, że łatwo można popełnić kilka błędów, przez które nasze paznokcie nie będą wyglądać tak jak powinny.

1. Zalewanie skórek

O pięknie i trwałości paznokci hybrydowych decyduje wiele czynników i zalewanie skórek jest jednym z nich. Aby nie dopuścić do ich zalania należy uprzednio odpowiednio je przygotować a to znaczy pozbyć się ich lub porządnie odsunąć. Czy to za pomocą frezów, płynów zmiękczających czy też cążków, to od ciebie zależy jaką metodę wybierzesz. Unikając zalewania skóry, chronisz się też przed ewentualnymi reakcjami uczuleniowymi.

Usunięcie skórek pomaga również podczas nakładania lakieru pod skórki (dzięki temu możemy cieszyć się paznokciami bez odrostów nawet o kilka dni dłużej). Ubrudzenie skórek lakierem i nie usunięcie tych zabrudzeń przed utwardzaniem może również doprowadzić do zapowietrzenia hybrydy i jej odpadnięcia nawet całym płatem.

2. Niezabezpieczony wolny brzeg paznokcia

Kolejnym elementem podczas wykonywania manicure hybrydowego, zapewniającym wytrzymałość takiego manicure to zabezpieczenie wolnego brzegu paznokcia. Zabezpieczenie to polega na tym, aby przy każdej warstwie lakieru bądź bazy lub topu, przejechać pędzelkiem po wystającym brzegu paznokcia. Taki zabieg pięknie zamyka nam cały manicure i również jest odpowiedzialny za wytrzymałość naszego manicure. Nawet jeśli malujesz paznokcie zwykłymi lakierami, spróbuj tej metody – obiecuję, że będziesz mogła się cieszyć nimi troszkę dłużej niż kilka godzin 🙂

3. Zbyt grube warstwy lakieru

Malując paznokcie lakierami hybrydowymi należy robić to bardzo małą ilością produktu. W przypadku hybrydy lepiej jest nałożyć kilka warstw cieniutkich niż jedną bądź dwie grube. Lakier hybrydowy położony za grubo, lubi się marszczyć. Przy grubej warstwie nie możemy mieć również pewności, że cała warstwa równomiernie nam się utwardziła, a stąd szybka droga do uczulenia.

Nakładając grubą warstwę lakieru również nie trudno o zalanie skórek, a w takiej sytuacji zapraszam was do punktu numer 1 niniejszych wywodów 🙂 Zbyt grube warstwy lakieru wyglądają też bardzo nieestetycznie i psują całą waszą pracę.

4. Zbyt szybkie przemywanie topu Cleanerem

Jeśli w swoich zbiorach posiadasz top No Wipe i używasz tylko tego, to ten podpunkt Ciebie nie dotyczy. Bardzo dużo osób narzeka na to, że ich top nie świeci się a nawet matowieje po ostatecznym przemyciu Cleanerem. Można to rozwiązać w bardzo łatwy sposób. Topy wytwarzające warstwę dyspersyjną (lepką) lubią odpocząć. Znaczy to tylko tyle i aż tyle, że po wyjęciu dłoni z lampy dobrze jest odczekać kilkanaście sekund, nawet do minuty i dopiero wtedy przetrzeć paznokcie wacikiem nasączonym Cleanerem.

5. Nie piłujemy paznokci

Jeśli po zakończonym manicure hybrydowym, stwierdzisz, że paznokcie są zbyt długie lub nie podoba ci się ich kształt – nie piłuj ich. W ten sposób odsłonisz wolny brzeg paznokcia i naruszysz całą strukturę hybrydy i może zacząć ona odpadać.

6. Nieumiejętne ściąganie hybrydy

O tym w osobnym wpisie.

7. Nieodpowiednie matowienie płytki paznokcia

Płytka paznokcia, przed wykonaniem hybrydy, musi być odpowiednio przygotowana. A to znaczy również, iż musimy ją zmatowić. Matowienie polega na dokładnym, lecz delikatnym przetarciu blokiem polerskim. Płytka nie może się świecić, musi być po prostu matowa ale gładka (bez wystających elementów). Najważniejszym miejscem są okolice wałów paznokciowych i wolnego brzegu, tam hybryda najbardziej lubi się odklejać, dlatego najwięcej czasu poświęć właśnie tym miejscom.

Jeśli te błędy podczas robienia hybryd u was nie wystąpią, to jest duże prawdopodobieństwo, że wasze paznokcie będą cieszyć oko przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt dni.