One Stroke a’la Sharm Effect

Bardzo popularnym zdobieniem są róże wykorzystujące metodę Sharm Effect. Potrzebne są do tego hybrydy o odpowiedniej konsystencji. Co jeśli Twoje są zbyt gęste? Pomoże ci tu metoda One Stroke.

One Stroke to metoda, którą stosuje się najczęściej podczas tworzenia obrazów, ale z powodzeniem zaczęto ją wykorzystywać również w stylizacji paznokci. Polega ona na malowaniu jednym pociągnięciem pędzla. Za pomocą tej metody powstają najczęściej liście i płatki kwiatów . A czym się je maluje? Płaskim pędzlem takim jak do żeli oraz farbkami akrylowymi.

Sharm effect to metoda malowania paznokci tzw. „mokre na mokre”. Znaczy to, iż podkładowej warstwy hybrydy nie utwardzamy. Na takiej mokrej powierzchni malujemy zdobienie. Zdobienie nam się rozlewa po powierzchni paznokcia i w chwili, gdy jest gotowe, wkładamy palce do lampy. Najczęściej możemy spotkać róże wykonane właśnie w ten sposób.

Swoją propozycję zdobienia nazwałam One Stroke a’la Sharm Effect, ponieważ wykorzystuję tu metodę One Stroke malując róże wyglądające jak te z Sharm Effect.

Jak wykonać zdobienie?

Potrzebujemy czarną i kolorową hybrydę, biały paint gel oraz dwa pędzelki – cieniutki do szczegółowych zdobień i pędzelek do żelu.

Jak zawsze paznokcie przygotowujemy pokrywając je bazą hybrydową. Następnie paznokcie pokrywamy czarną hybrydą. Po utwardzeniu odpowiedniej ilości warstw przystępujemy do wykonania zdobienia. Na bok pędzelka do żelu nabieramy odrobinkę białego paint gel’u i nanosimy go na paznokieć jednym ruchem formując płatki róż. Po pokryciu płatkami całej powierzchni paznokcia i utwardzeniu zdobienia w lampie, wewnętrzne części naszych płatków pogrubiamy paint gelem za pomocą cieniutkiego pędzelka. I ponownie utwardzamy w lampie.

Pozostaje nam tylko pokrycie wzoru wybranym przez nas kolorem. Dobrze jeśli wasza kolorowa hybryda ma słabe krycie, bądź z założenia jest lekko transparentna. Jeśli jesteś w posiadaniu tylko mocno napigmentownych lakierów hybrydowych to rozcieńcz je dużą ilością topu bądź bazy. Kolor stanie się transparentny i będzie idealny do tego zdobienia. Całość pokryj topem matowym bądź nabłyszczającym w zależności od preferencji i gotowe. A tak prezentuje się zdobienie w różnych odsłonach kolorystycznych.

Jeśli wam się podoba dajcie znać w komentarzu. Do następnego razu!