Sharm Effect podbija serca pazuromaniaczek

Sharm Effect to kolejne zdobienie, które stosowane jest przez stylistki paznokci. Najczęściej stosuje się go do malowania róż, ale z powodzeniem można tworzyć inne kształty.

Samo zdobienie wykonuje się na mokrych, nieutwardzonych lakierach hybrydowych. Podstawą takiego zdobienia mogą być wszelakie kolory. Począwszy od bieli, poprzez czerwienie, zielenie aż do czerni. Zdobienie również możemy wykonać dowolnymi lakierami. Najważniejsze by ładnie się ze sobą łączyły i rozlewały. Wtedy zdobienie będzie wyglądać tak jak powinno. Jak zawsze możecie próbować rozcieńczać kolory za pomocą rzadkiego topu lub bazy. Nie bójcie się eksperymentować.

Do tych wzorów wykorzystałam lakiery hybrydowe Cosmetics Zone:

  • 030 Clementine,
  • 014 Indian Roses,
  • 032 Marigolds,
  • 202 Stone Grey,

Róże Sharm Effect zaczynamy malować od wewnętrznego płatka i przechodzimy do kolejnych tak,  aby płatki zwężały się po bokach. Gdy wzór macie gotowy, wystarczy go utwardzić w lampie UV lub LED a następnie pokryć topem błyszczącym lub matowym w zależności od upodobań.

Sprawdź również: One Stroke a’la Sharm Effect

Motywy tej metody są tak popularne i lubiane, że na rynku zaczynają pojawiać się specjalne lakiery umożliwiające tworzenie takich efektów. Firma NeoNail stworzyła niedawno nową linię lakierów hybrydowych pod nazwą Aquarelle. Mają nam one zapewnić optymalne rozlewanie się lakieru na płytce paznokcia. Cena jednego lakieru to 29,90 zł. Możecie je zakupić w sklepie internetowym , który znajdziecie w tym linku.

Tak jak pisałam wcześniej – zdobienie można wykorzystać w dowolny sposób, nie tylko malując róże. Mogą to być kółka, kreski lub bardziej zaawansowane wzory. Poniżej przedstawiam wam moją radosną twórczość na temat Sharm Effect. Dajcie znać w komentarzach, czy podoba się wam taki motyw na paznokciach.

Do tych zdobień użyłam lakierów:

  • NeoNail Milk Shake 2696-1,
  • Silcare Color It Premium 390,
  • Silcare Color It Premium 640 oraz
  • Silcare Color It 372.