Snake Skin – jak wykonać to zdobienie?

Snake Skin to kolejny sposób na urozmaicenie manicure hybrydowego. Nazwano je tak z powodu tego, iż przypomina z wyglądu skórę węża. Czy tak jest rzeczywiście?

Snake Skin można wykonać na wiele sposobów i korzystać z wielu technik. Ja pokaże wam jak wykonać to zdobienie metodą mokrego topu.

Przygotowany paznokieć malujemy białą hybrydą i utwardzamy. Następnie nakładamy drugą warstwę koloru białego i również utwardzamy. Tak przygotowaną bazę pod nasze zdobienie pokrywamy wybranym przez nas kolorem ale go nie utwardzamy. Na tym etapie zdobienia ważna jest pigmentacja naszego koloru. Jeśli używamy lakiery firmy np. Cosmetics Zone to problem mamy z głowy. Ponieważ mają one małą ilość pigmentu w sobie. Pojawia się on dopiero, gdy mamy do czynienia z mocno napigmentowanymi hybrydami. Będą one wymagały rozcieńczenia topem lub bazą jeśli szkoda wam topu 🙂

Wracając do zdobienia, mamy dwie warstwy białej hybrydy oraz jedną warstwę wybranego przez nas koloru. Teraz nakładamy sobie kilka kropel topu na podkładkę, u mnie jak zawsze jest to płytka do stempli i przystępujemy do „kropkowania” paznokcia. Na sondę, główkę od szpilki lub pędzelek i nakładamy krople topu i przenosimy je w wybrane przez nas miejsca na paznokciu. Top zacznie się nam rozlewać po kolorze zabierając ze sobą pewną jego ilość, tworząc granice między kropkami. Gdy efekt jest zadowalający możemy go utwardzić w lampie, następnie nakładamy końcową warstwę topu finiszując całe zdobienie i gotowe 🙂 Przypomina skórę węża?

Oczywiście biały podkład to tylko propozycja, możecie kombinować z wszelakimi kolorami. Tak jak pisałam wcześniej. Jest dużo wszelkich możliwosci a to tylko jedna propozycja z wielu.