Kropkowe, sugarowe ombre. Jak je wykonać?

Dzisiaj przychodzę do was z propozycją zdobienia sugar effect. Połączyłam tutaj dwie metody stylizacji paznokci, metodę ombre oraz sypkiego akrylu.

Jak wykonać sugarowe ombre?

Jak zawsze rozpoczynamy od przygotowania paznokci. Usuwamy skórki, formujemy wolny brzeg oraz matujemy płytkę paznokcia i przemywamy ją Cleanerem. Tak przygotowany paznokieć pokrywamy bazą hybrydową a następnie wybranym przez nas kolorem hybrydy oraz topem z dyspersją. Dyspersja jest tu potrzebna, ponieważ chciałam pomiędzy matowymi kropkami uzyskać połysk. A dyspersja pomoże naszym kropkom porządnie się przykleić do podłoża:)

W ten sposób mamy przygotowaną bazę pod nasze zdobienie. Teraz możemy przygotować nasze kropki ombre. Na podkładkę wykładamy kilka kropel białej hybrydy i do każdej z nich dodajemy coraz więcej kropel naszego koloru podstawowego, (w moim przypadku jest to róż Silcare Color It Premium 60– w rzeczywistości jest to kolor neonowy) tak aby uzyskać różne odcienie.

Taką mieszankę nakładamy na paznokieć w formie kropek. To od was zależy, w którym kierunku kropki będą zmierzać, czy będą duże czy małe itp. Należy tylko trzymać się zasady od najjaśniejszego do najciemniejszego lub odwrotnie.

Takie mokre, nieutwardzone kropki posypujemy akrylem Clear, czyli przezroczystym (aby nie zakrył naszych kolorowych kropek). Nadmiar akrylu strzepujemy z paznokcia i wkładamy dłoń do lampy UV lub LED.

Po wyjęciu dłoni z lampy pozostaje nam już tylko przemyć paznokcie Cleanerem i gotowe!

Poniżej znajdziecie inne propozycje kolorystyczne na moje sugarowe ombre. Dajcie znać czy się podobają. Do następnego razu!