Zdobienie strukturalne – jak je zrobić?

Zdobienie strukturalne polega na uwypukleniu wzoru na paznokciach, poprzez nakładanie kilku warstw w to samo miejsce. Jak je wykonać, aby cieszyło oko?

Wykorzystałam:

  • paint gel Canni 613, 595, 579, 510, 612, 530, 610, 641,
  • pędzelek po starym topie,
  • cieniutki pędzelek,
  • top.

Standardowo, gdy wykonuję zdobienie na wzorniku, nie stosuję bazy hybrydowej. Niech was to nie zmyli. Wszelkie zdobienia wykonane na paznokciach tę bazę oczywiście posiadają.

Jak wykonać zdobienie strukturalne?

Przygotowujemy paznokcie. Odsuwamy skórki, nadajemy kształt i matujemy paznokcie blokiem polerskim. Po przetarciu płytki cleanerem, nakładamy bazę hybrydową. Moje zdobienie jako podkład ma pionowe ombre. Wykonane zostało paint gelami Canni nr 610 oraz 641. Nakładam je za pomocą starego pędzelka po topie. Działa on zdecydowanie lepiej niż standardowy pędzelek do żeli. Tym samym pędzelkiem, zacieram granice między kolorami, przejeżdżając kilkukrotnie wzdłuż paznokcia i utwardzam w lampie UV lub LED.

Mamy gotowe podłoże do naszego zdobienia. Tymi samymi kolorami paint geli maluję zdobienie. U podstawy wzornika lub paznokcia nanoszę dużą kroplę żelu i formuję ją aby zakryć część szponu. Powyżej robię trzy duże kropki tego samego koloru. Zmieniam kolor i ponownie nanoszę go powyżej już naniesionych kropli.

Zdobienie zakańczam szpicem w jasnym kolorze. W trakcie malowania co jakiś czas, wkładaj palce do lampy. Wzorek ci się w ten sposób nie rozleje. Jeśli również pracujesz paint gelami to ryzyko jest małe. Ale jeśli na hybrydach, to proponuję każdą kropkę utwardzać osobno. Mamy w ten sposób pewność, że wzorek pozostanie tam gdzie chcemy.

Nasze kropki i szpice są gotowe, więc zaczynamy cały wzorek obrysowywać czarnym paint gelem. Jeśli wyjdzie ci krzywo – nie martw się, w następnym etapie krzywości te zakryjemy. Obrys utwardzamy w lampie i przystępujemy do mocniejszego uwypuklania naszego wzorku. Zdobienie strukturalne powstanie nam, po naniesieniu kolejnych warstw koloru, w te same miejsca. A więc do dzieła! Na tym etapie możesz kolorem zakryć ewentualne, wcześniejsze nierówności i zmniejszyć odległości pomiędzy elementami. Praca paint gelami w tym zdobieniu jest przyjemniejsza ponieważ są gęstsze, nie zlewają się i są dużo bardziej napigmentowane, więc zakryją nam nawet linie wykonane czarnym kolorem. Wzór możemy pogrubiać tyle razy ile chcemy. Moje zdobienie pokryłam kolejną warstwą tylko raz, i tyle wystarczyło. Gdy wszystko jest utwardzone można zakryć całość topem. Nanieście cieniutką warstwę, żeby nie zatracić tych gór i dolin. I gotowe!

Dajcie znać jak wam się podoba. I pochwalcie się swoimi pracami na Facebooku!