Przygotowanie płytki paznokcia do hybrydy. Jak to zrobić?

Jeśli chcemy, żeby nasz manicure hybrydowy dobrze trzymał się przez kilkanaście dni, należy prawidłowo przygotować płytkę paznokcia. Jak to zrobić poprawnie i co należy użyć? Dowiecie się z poniższego tekstu. Miłej lektury!

Do przygotowania płytki paznokcia do manicure hybrydowego potrzebować będziecie:

  1. pilnik o gradacji np. 180,
  2. metalowe kopytko do skórek (opcjonalnie drewniany patyczek),
  3. cążki do wycięcia skórek,
  4. cleaner,
  5. waciki bezpyłowe,
  6. opcjonalnie płyn do zmiękczania skórek,
  7. bloczek polerski
  8. szczoteczka do usuwania pyłu,
  9. dla wprawionych osób: frezarka + frezy do skórek.

Przygotowanie płytki paznokcia – usuwanie skórek

Przy manicure hybrydowym bardzo ważne są skórki, a właściwie ich brak. Rozpoczynamy od odsunięcia ich metalowym kopytkiem. Trzymając kopytko szeroką częścią, pod kątem 30-45°, odpychamy skórki w stronę wałów okołopaznokciowych. Opcjonalnie możemy użyć patyczka drewnianego (najczęściej z drzewa pomarańczy), ale metalowe kopytko poradzi sobie z tym zadaniem dużo lepiej. Robimy to delikatnie ale zdecydowanie, nie uszkadzając płytki. Ważne jest również pozbycie się błonek, które przylegają do paznokcia. Najlepiej zrobić to drugą, ostrzejszą stroną kopytka.

przygotowanie płytki paznokcia

Jeśli skórki są duże i twarde można pomóc sobie płynami do zmiękczania skórek, np. bardzo dobrze działa płyn od Sally Hansen. Jednak jeśli chcecie go użyć to hybrydę proponuję nałożyć drugiego dnia. Płyny tego typu mogą bardzo natłuścić płytkę i przez to hybryda może się nie trzymać. Odstęp jednego dnia oraz kilkukrotne mycie dłoni  może zminimalizować ryzyko odpadnięcia lakieru.

Sally Hansen

Kiedy skórki są odsunięte można je wyciąć cążkami lub nożyczkami do tego przeznaczonymi, jednak nie zaleca się tego robić. Istnieje duże ryzyko skaleczenia, a poza tym wycinanie skórek powoduje, iż bardzo szybko narastają spowrotem.

Do precyzyjnego usunięcia skórek okołopaznokciowych można również użyć frezarki (moja to popularna w internetach różowa) i frezów do tego przeznaczonych. Użycie tego narzędzia pozwala nam na dokładne naniesienie lakieru tzw.”pod skórki”. Ja stosuję do tego frez kuleczkę malutką oraz kamienną kulkę, która wygładza pozostałości po użyciu tej pierwszej.

przygotowanie płytki paznokcia

Przygotowanie płytki paznokcia – matowienie

Jeśli macie już usunięte skórki przystępujemy do opiłowania kształtu, jaki chcemy aby miały nasze paznokcie. Mogą to być migdałki, kwadraty, szpice itp. Wszystko zależy od długości naszych paznokci oraz naszych preferencji. Teraz przystępujemy do matowienia paznokci. Polega to na usunięciu błyszczących miejsc na płytce. Robimy to pilnikiem o gradacji 180 lub niższej. Jeśli nie pozbędziemy się błyszczących miejsc – to właśnie tam może zacząć się odchodzenie hybrydy. Robimy to delikatnie ale bardzo dokładnie. Najbardziej newralgicznymi miejscami są okolice wałów paznokciowych oraz wolny brzeg paznokcia. Oprócz pilnika możecie użyć bloku polerskiego, ale pilnik zrobi to szybciej. Pozostały pył usuwamy miękką szczoteczką.

Przygotowanie płytki paznokcia – odtłuszczanie

Teraz możemy odtłuścić płytkę paznokcia. Stosujemy do tego Cleaner oraz waciki bezpyłowe. Waciki nasączamy i przemywamy paznokcie. Starajcie się jednego wacika używać na jeden paznokieć a przynajmniej jeden wacik na 5 paznokci. Zaczynamy przecieranie od wałów paznokciowych kierując się ku wolnemu brzegowi. Czynność powtarzamy kilkukrotnie, aż będziemy miały pewność, że paznokieć jest czysty i odtłuszczony. Jeśli po przemywaniu zobaczycie jakieś świecące miejsca, musicie wrócić do etapu matowienia. I tak przygotowany paznokieć jest gotowy do nakładania bazy hybrydowej.