Jak dbać o suche skórki wokół paznokci?

Przesuszone skórki wokół paznokci mogą zepsuć nawet najbardziej kunsztowny manicure. Dodatkowo suchość sprzyja pękaniu oraz urazom, a to może prowadzić do nieprzyjemnych infekcji. Codzienna pielęgnacja skutecznie sobie z nimi poradzi.

Suche skórki – dieta

W dzisiejszych czasach doskonale wiemy, że dieta ma bardzo duże znaczenie we wszystkim. Tak też jest z przesuszoną skórą wokół paznokci. Zatem pierwszym krokiem w pielęgnacji dłoni będzie zastanowienie się, czy moja dieta jest odpowiednia oraz czy piję wystarczająco dużo wody.

suche skórki

Każdemu znana jest zasada, że dorosły człowiek powinien wypijać około 2,5 litra wody. Jednak wodę przyjmujemy także w posiłkach: zupach, sokach ale też w warzywach czy owocach. Zatem nie tylko picie wody pomaga nawadniać organizm, ale również odpowiednia dieta bogata w świeże owoce i warzywa. Piękna pogoda za oknem sprzyja do wyjścia na pobliski bazarek i zaopatrzeniu się w świeże, zdrowe produkty.

Suche skórki – dbaj o dłonie w czasie sprzątania

Zmywanie naczyń, odkurzanie, wycieranie kurzy – te wszystkie czynności mają zły wpływ na nasze paznokcie oraz dłonie. Dlatego też rób to w rękawiczkach ochronnych. Wszystkie detergenty podrażniają w mniejszym bądź większym stopniu naszą skórę, nawet płyn do mycia naczyń. Z tego też powodu stosuj rękawice ochronne, a pod nie nałóż grubą warstwę kremu do rąk. Uchronisz się przed wysuszającymi właściwościami wody oraz detergentów, a w tym samym czasie porządnie nawilżysz skórę.

Suche skórki – olejowanie

Olejowanie wykonujemy minimum raz w tygodniu, im częściej tym lepiej. Jak to zrobić? Posmaruj dłonie i paznokcie, a w szczególności skórki olejem. Jakim? Może to być oliwa z oliwek, oliwka dla dzieci, czy też uwielbiany ostatnio przez wszystkich – olej kokosowy. Żeby zwiększyć zbawienne działanie olejków dla naszych cierpiących skórek, podgrzej go (ma być przyjemnie ciepły a nie gorący). Olejowania nie przeprowadzaj na chwilę przed wykonaniem hybrydy. Musisz odczekać kilka dni, bo inaczej hybryda może odpadać. Skórki oraz całe dłonie możesz olejować, gdy hybryda już jest na twoich paznokciach. Dzięki temu manicure przed dłuższy czas będzie cieszyć swą estetyką. Niedługo szczegółowy post na temat olejowania.

Suche skórki – nawilżający krem na co dzień

Na co dzień niewiele z nas ma czas na olejowanie, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w dobry krem do dłoni, najlepiej z dodatkiem mocznika. Ma on bardzo duże właściwości nawilżające, może zdziałać cuda. Ręce smaruj kremem w każdej wolnej chwili. Jeśli nie ma cię w domu, zawsze noś w torebce wazelinę bądź balsam do ust. Można je również zastosować na suche skórki i poradzą sobie z tym zadaniem bardzo dobrze.

Suche skórki – inne specyfiki

Oprócz olejowania i nakładania kremów na dłonie dobrze jest zaopatrzyć się w inne specyfiki jak np. kapsułki z witaminą A+E, maść z witaminą A lub maść Alantan, która doskonale nawilża a także ma działanie lecznicze na zadarte już skórki.

Wszystkie te metody można stosować w tym samym czasie, da to najlepsze rezultaty, jednak systematyczność ma tu bardzo duże znaczenie.