Niezawodne sposoby na utwardzenie płytki paznokcia

Każda z nas zna sytuację, w której jej paznokcie są piękne, zadbane, długość jest wręcz idealna aż tu nagle nie wiadomo jak, nie wiadomo gdzie, dochodzi do złamania. Większość z nas wygląda wtedy tak:

Na szczęście dzięki mądrym ludziom siedzącym w laboratoriach możemy się cieszyć rożnymi preparatami, które porządnie utwardzą naszego paznokcia, dzięki czemu będą bardziej odporne na złamania, zadziory itp. Wiele firm dostępnych na polskim rynku ma już w swoim asortymencie preparaty zdolne stworzyć z naszych szponów paznokcie nie do zdarcia. Przedstawię wam kilka z nich.

Protein Base Indigo

źródło: indigo-nails

Pierwszym preparatem, który chciałabym Wam przybliżyć jest ten od firmy Indigo. Jak sama nazwa wskazuje jest to baza, więc można ją nakładać bezpośrednio na opracowaną i zmatowioną płytkę paznokcia. Jest to produkt bardzo gęsty, więc nawet osoby, które mają problem z zalewaniem skórek sobie z nią poradzą. Baza ta reaguje na aceton, ale niestety aby pozbyć się całości, czas działania acetonu musimy wydłużyć. Preparat można utwardzać zarówno w lampach LED jak i UV. Wiele produktów tego typu pod wpływem ciepła lub wilgoci robi się miękka i bardziej elastyczna, produkt od firmy Indigo nie ma takich właściwości, pozostaje twarda.

Bazę tę można zastosować jako utwardzacz dla naturalnej płytki paznokcia, można również za jej pomocą delikatnie przedłużyć płytkę na szablonie o 3 mm oraz naprawić nadłamanego paznokcia. Dobrze sprawdza się podczas kształtowania krzywej C na naturalnych szponach. Do dyspozycji mamy dwie pojemności produktu 5 ml za 29 złotych oraz 10 ml za 55 złotych. Jest to jeden z droższych preparatów tego typu dostępnych na polskim rynku hybrydowym.

SemiHardi

źródło: semilac.pl

SemiHardi od firmy Semilac jest kolejnym preparatem hybrydowym służącym do utwardzania, nadbudowywania płytki i delikatnego przedłużania. W przypadku tego preparatu możemy wybierać pomiędzy 4 kolorami, przezroczystym, różowym, białym oraz mlecznym. W odróżnieniu od Protein Base, SemiHardi nie jest bazą, co znaczy tyle, że pod niego konieczne jest zastosowanie bazy hybrydowej. Produkt od firmy Semilac również jest bardzo gęsty, ciężko nim zalać skórki. Dobrze reaguje na aceton, ale tak jak w przypadku wcześniejszego produktu musimy dłużej pomoczyć paznokcie. Utwardza się zarówno pod światłem lampy UV jak i LED.

Dużym minusem dla tego preparatu jest jego reagowanie z wodą i ciepłem. Już pierwsze umycie rąk powoduje zmiękczanie preparatu do tego stopnia, że przedłużenie można wyginać na wszystkie strony. Preparat staje się bardzo elastyczny. Nie znaczy to, że łatwo jest złamać paznokcia, wręcz przeciwnie. Jednak od produktów tego typu oczekuję dużej twardości, jak skała. Nie polubiłam się z tym produktem właśnie z tego powodu. SemiHardi dostępny jest w pojemności 7 ml. Cena różni się w zależności od koloru jaki chcemy mieć, bezbarwny produkt kosztuje 29 zł, natomiast kolorowe odpowiedniki już 37 zł.

Base Extra NeoNail

źródło: neonail.pl

Utwardzenie płytki paznokcia można wykonać również za pomocą produktu od NeoNail pod nazwą Base Extra. Jego formuła pozwala na przedłużenie paznokcia aż o 7 mm. Pod ten preparat nie trzeba stosować bazy hybrydowej, gdyż sam jest bazą. Woda i ciepło nie są mu straszne, paznokcie pokryte tym produktem nie robią się miękkie. Tak jak poprzednie preparaty utwardza się zarówno pod lampą UV jak i LED.

Produkt dostępny jest w dwóch pojemnościach 5 ml w cenie 39,90 zł oraz 14 ml w cenie 79 zł. Cena powala niestety na kolana.

Mshare Reinforce

źródło: aliexpress.com

Jest to produkt dostępny na Aliexpressie. Jest to mój ulubieniec wśród produktów tego typu, ale zdaję sobie również sprawę z tego, że nie wszystkim może przypaść do gustu. Plusem na pewno jest cena. Za 10 ml produktu zapłacimy w tej chwili około 6-7 zł. Producent proponuje nakładanie produktu albo na bazę hybrydową albo na kolor. Ja proponuję preparat ten kłaść na bazę, ponieważ po utwardzeniu robi się delikatnie żółty, co może nam zmienić odcień nakładanego koloru. Minusem natomiast jest konsystencja. W porównaniu do polskich odpowiedników produkt ten jest bardzo rzadki. Łatwo jest nim zalać skórki, ale już jedna ultra cienka warstwa powoduje bardzo mocne utwardzenie płytki. Kilka takich cienkich warstw i paznokcie są jak skała. Jeśli konsystencja jest dla was zbyt płynna, to na kilka minut włóżcie buteleczkę do lodówki, preparat staje dużo bardziej gęsty.

Utwardzenie preparatu następuje zarówno pod światłem lampy UV oraz LED.

Podsumowanie

Opisane przeze mnie preparaty to pochodne hybryd. Ale utwardzanie płytki paznokcia można osiągnąć zarówno żelem, akrylem albo połączeniem obu tych metod.  Na rynku zarówno polskim jak i chińskim można znaleźć jeszcze wiele innych produktów tego typu, np. Cosmetics Zone, Canni, Victoria Vynn i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Utwardzanie płytki paznokcia nie musisz zaczynać od zera podczas każdorazowej zmiany koloru. Wystarczy ściągnąć top oraz kolor hybrydowy plus ewentualne zapowietrzenia hybryd budujących, dołożyć jedną lub dwie warstwy preparatu i gotowe. Można już nakładać kolorowe hybrydy. Paznokcie są twarde, mniej łamliwe i dużo łatwiej pod taką bazą zapuścić własne, piękne paznokcie.