Sweterki na paznokciach – gdy za oknem szaro i zimno

Rok temu w świecie paznokciowym, wzory sweterkowe zrobiły dużą furorę. Gdy za okno wróciła szarość i zimno – wróciły też one, uwypuklone wełniane paznokcie.

Stworzenie wełnianego wzorku na paznokciach nie jest zbyt trudne. Każdy po kilku próbach może stworzyć ciekawe wzory. U wujka Google znajdziecie wiele inspiracji, na których możecie się wzorować.

Co potrzebujemy?

  • baza hybrydowa,
  • lakier hybrydowy kolorowy, najlepsze sweterki wychodzą na kolorach beżowych, szarych, brązowych, tzw. nudziakach i na białym.
  • top hybrydowy matowy lub akryl bezbarwny,
  • sonda lub cieniutki pędzelek do zdobień.

 

Jak wykonać?

Przygotowane paznokcie pokrywamy bazą hybrydową oraz wybranym przez nas lakierem hybrydowym i utwardzamy. W tym momencie możemy wybrać jedną z dwóch metod tworzenia sweterkowych wzorków.

Metoda I

Gdy paznokcie mamy pomalowane wybranym lakierem hybrydowym przystępujemy do malowania wzorków. Na podkładkę nakładamy dużą kropkę lakieru w tym samym kolorze i za pomocą sondy lub pędzelka malujemy wybrany przez nas wzór. Gdy jesteśmy zadowolone z naszego dzieła utwardzamy w lampie.

Kolejny krok to pogrubienie wzorku. Czyli nakładamy kolejną warstwę lakieru dokładnie w tym samym miejscu, gdzie wcześniejszy wzór, również za pomocą sondy lub pędzelka i ponownie utwardzamy. Jeśli uważacie, że to co wam powstało jest nadal zbyt płaskie, dodajcie kolejną warstwę i następne w razie konieczności. Teraz pozostaje już nam tylko pokrycie całego paznokcia topem matowym i gotowe!

Tutaj przeczytasz o tym jak dbać o skórki wokół paznokci w okresie jesienno-zimowym

Metoda II

Przy zastosowaniu metody drugiej korzystamy z akrylu przezroczystego. Tak jak podczas metody pierwszej, pokrywamy cały paznokieć wybranym przez nas kolorem hybrydy i utwardzamy. Następnie nakładamy top, najlepiej z dyspersją, czyli taki, który po utwardzeniu pozostaje lepki. Teraz na dyspersji topu malujemy wzorek sweterkowy lakierem kolorowym, wzorku teraz nie utwardzamy tylko posypujemy go przezroczystym proszkiem akrylowym. Gdy proszek pokryje wam całość paznokcia i zatopi się w nieutwardzonej hybrydzie, dopiero wkładamy rękę pod lampę. Wzorek mamy gotowy, teraz całość wystarczy tylko przetrzeć cleanerem.

Sweterki na paznokciach – porady

Jeśli twoje hybrydy są zbyt rzadkie i szybko się rozlewają zanim zdążysz utrwalić wzór, to proponuję do porcji lakieru dosypać odrobinę przezroczystego akrylu, dzięki temu malowanie będzie prostsze i wzór nie będzie się rozlewał. Jednak należy pracować wtedy szybciej, bo taka hybryda będzie z minuty na minutę robiła się coraz gęstsza, aż w końcu namalowanie wzorku nie będzie możliwe. Dodatkowo możecie przetrzeć warstwę dyspersyjną kolorowego podkładu cleanerem i zmatowić bloczkiem, dzięki temu lakier będzie się mniej rozlewał po powierzchni paznokcia.

Aby twój wzorek był równy proponuję przed rozpoczęciem malowania, narysować go sobie ołówkiem lub cienkim pisakiem i po tych liniach pomocniczych prowadzić sondę lub pędzelek.

Sweterki na paznokciach w okresie jesienno-zimowym znowu wracają na salony, więc już teraz zacznij ćwiczyć!