Lakiery hybrydowe Color It – moja opinia

Lakiery Color It to jedne z moich pierwszych lakierów polskiej firmy Silcare. Mają oni w swojej kolekcji kilka wersji lakierów i te są jednymi z tańszych. Ale jak z ich jakością?

Silcare to polska firma kosmetyczna, mająca w swoich zasobach produkty zarówno paznokciowe jak i inne, np. kosmetyki do ciała, dłoni czy też brwi.

W serii Color It mamy do wyboru wiele ładnych kolorów lakierów hybrydowych. Zarówno w pełni kryjących jak i transparentnych oraz takich z delikatnymi drobinkami. W tej chwili niektóre kolory można nabyć za niecałe 4 zł, a cena regularna jednego lakieru to na dzień dzisiejszy 6,99 zł, więc bardzo mało. Możecie je zakupić tutaj. Do tej ceny należy oczywiście doliczyć kwotę przesyłki. Lakiery te można znaleźć również w małych drogeriach stacjonarnych. Ja mam jedną taką obok pracy, więc czasami do niej wpadam i coś tam zakupię 🙂

Color It- buteleczka, pędzelek…

Lakiery Color It występują w plastikowych, czarnych buteleczkach. Niestety kolory poszczególnych lakierów oznaczone są jedynie numerem. To, jaki kolor znajdziemy w danej buteleczce, okazuje się dopiero po jej otwarciu. Utrudnia to pracę, ale gdy kolory mamy naniesione na podpisane wzorniki to odszukanie konkretnego, jest łatwiejsze.

Pędzelki w lakierach od firmy Silcare nie są spłaszczone, przez co nie układają się w wachlarz podczas nanoszenia produktu na paznokieć. Z tego powodu stają się problematyczne przy malowaniu blisko skórek.

Tutaj przeczytacie o lakierach z Aliexpress, które bardzo kojarzą mi się z Color It.

Kolejnym minusem oprócz okrągłego pędzelka jest ich uciekanie z bazy. Wiele osób powie, że uciekanie lakieru od skórek oraz wolnego brzegu to wina braku kompatybilności lakieru z bazą hybrydową. Otóż w przypadku lakierów Color It baza nie ma znaczenia, na każdej (czy to bazie z Semilac, Venalisa, Kads a nawet dedykowanej Color It) jaką wypróbowałam z tymi lakierami trzeba pracować szybko. Lakiery te po prostu nie lubią się z warstwą dyspersyjną bazy. Ale dla chcącego nic trudnego. Znaleziono sposób i na to. Bazę taką wystarczy przetrzeć suchym wacikiem bezpyłowym, ściągając w ten sposób nadmiar klejącej warstwy. Lakier nie ślizga się wtedy tak bardzo i można malować trochę wolniej 🙂

Moje paznokcie zawsze zabezpieczone są warstwą hybrydy budującej, np. Mshare lub Canni i w moim przypadku zmywam warstwę dyspersyjną i matowię powierzchnię bazy budującej. Dopiero na tak nadbudowany paznokieć nakładam te lakiery. Ani drgną 🙂

Color It – pigmentacja, krycie…

W zależności od tego jaki lakier wybierzecie tak inna będzie jego pigmentacja oraz ilość warstw potrzebnych do pełnego pokrycia paznokcia. Należy zwracać uwagę na oznaczenia lakierów. Takie z literką A będą kolorami transparentnymi, więc o bardzo słabym kryciu.

W swoich zbiorach posiadam 11 kolorów Color It. Jakieś 8 z nich określiłabym jako posiadające dobre krycie już po dwóch warstwach. Reszta z nich potrzebuje minimum 3 warstw do pełnego krycia. Jednak są to bardzo cieniutkie warstwy, więc nie dodają grubości pazurom. Poziomują się bardzo dobrze, kolory się nie rozwarstwiają. Należą do grona tych raczej bardziej rzadkich, więc osoby początkujące mogą mieć problem z zalewaniem skórek.

Lakiery nie ustępują innym, wiodącym markom polskim w wytrzymałości. Spokojnie trzymają się paznokcia 2 – 3 tygodnie. Dość opornie schodziły mi acetonem, ale jak dla mnie to nie jest minus, gdyż praktycznie całkowicie przerzuciłam się na usuwanie lakierów hybrydowych frezarką. Pamiętajcie, ze aceton jest bardzo silnym, wysuszającym środkiem chemicznym i potrafi mocno uczulić.

Czy warto kupić te lakiery? To zależy czego oczekujecie. Jeśli cena jest dla was najważniejsza, to zdecydowanie warto zasilić swój kuferek w te produkty. Jeśli odmaczanie w acetonie jest dla was najważniejsze, to raczej ich nie kupujcie. Jedynym minusem, jak dla mnie do tej pory, po ponad rocznym używaniu tych kilku kolorów, jest ich uciekanie z bazy i konieczność szybkiej pracy (jak już mówiłam, poradziłam sobie i z tym mankamentem). Jeśli to Wam nie straszne i lubicie się pobawić swoim manicurem trochę dłużej i macie na to czas, to wrzućcie kilka kolorków do zakupowego koszyka. Same ocenicie najlepiej, czy za tę cenę warto zakupić chociażby jeden lub dwa kolory 🙂

Color It 400, matowy top