Pepitka na paznokciach. Jak ją wykonać?

Pepitka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych, biało-czarnych, wzorów na świecie. Standardowo można ją znaleźć na różnych częściach garderoby, ale można przenieść ten motyw również do świata paznokci.

Pepitka jako zdobienie paznokci nie jest bardzo trudne do wykonania. Wystarczy kilka małych trików i odpowiedni sprzęt. Tradycyjna pepitka jest biało-czarna, ale można pokusić się o inną kolorystykę, wszystko zależy od waszej wyobraźni.

Pepitka – co potrzebujemy

  • baza hybrydowa,
  • biała hybryda (lub inna),
  • czarny paintgel lub czarna, mocno napigmentowana hybryda,
  • cieniutki pędzelek do zdobień, ułatwi nam wykonanie drobnych elementów, lub sonda do zdobień,
  • ołówek lub cienkopis,
  • top hybrydowy.

Pepitka – jak wykonać

Najpierw paznokieć przygotowujemy jak zawsze pod hybrydę. Opiłowujemy kształt, przygotowujemy skórki, matujemy płytkę paznokcia, odpylamy oraz przemywamy cleanerem.

Gdy nasz paznokieć jest gotowy, pokrywamy go bazą hybrydową a następnie białą hybrydą lub innym wybranym przez nas kolorem. Każdą nową warstwę hybrydy utwardzamy odpowiedni czas w lampie UV, LED lub DUAL LED.

W tym miejscu można sobie ułatwić pracę, zmywamy warstwę dyspersyjną koloru i malujemy sobie ołówkiem kratkę. Dzięki temu, nasze linie będą proste i równe.

Zobacz tutaj jak wykonać sweterki na paznokciach

Gdy naszą kratka jest gotowa, co drugą zamalowujemy czarnym paintgelem lub czarną hybrydą o dużej pigmentacji. Tak jak widać to na zdjęciu poniżej. W tym momencie możemy utrwalić w lampie nasz wzór, aby nam się nie rozlał i nie zepsuł efektu końcowego.

Teraz łączymy poszczególne kwadraty ze sobą tak jak widać na kolejnym zdjęciu i również utrwalamy wzór w lampie.

Teraz wystarczy już tylko każdemu kwadratowi domalować „zęby” i ponownie utrwalić efekt końcowy.

Tak wyglądający wzór można pokryć na koniec topem hybrydowym.

Wzór pepitki może mieć tło w różnych kolorach, jednak najlepiej wygląda na tle białym. Wzorem tym można pokryć wszystkie paznokcie, ale równie dobrze będzie wyglądał w towarzystwie jednokolorowych szponów. Pepitkę można namalować dużą oraz małą, to od was zależy czy kratka będzie większa czy też mniejsza. Do dzieła!